вівторок, 15 листопада 2016 р.

Протеїн, вуглеводи, жири

Безумовно, якщо вже мова йде про фітнес для нарощування м'язової тканини, то тут ніяк не обійтися без білкової їжі.

Протеїн у фітнес раціоні.

Протеїн або білок - головний учасник будь-якого клітинного і тканинного «будівництва» і джерело незамінних амінокислот. Однак в будь-якому випадку слід знати міру, інакше весь надлишковий білок може перетворитися в жир. Ідеальний добовий баланс може бути наступним: 25-30% білків, 55-60% вуглеводів, а решта 10-20% повинні складати жири.


Що стосується білків, то їх можна споживати до 100-200 г в добу (приблизно по 2 г на кожен кг ваги тіла), але часто (4-5 разів на день) і невеликими порціями по 30 г. Джерелом корисного білка неодмінно повинні бути продукти з низьким вмістом жиру. В ідеалі це біле м'ясо курки або індички, нежирна риба, курячі білки, знежирений сир і овочі. Також корисними вважаються страви із сої та горіхи.

Необхідність вуглеводів.

Ті, кто займається фітнесом або бодібілдінгом не обійдуться і без вуглеводів, адже саме їх енергія в основному витрачається під час тренувань. Ідеальним джерелом цієї енергії можуть бути: хліб з борошна грубого помелу, здоба, локшина, фрукти, овочі, знежирені молочні продукти, горіхи і боби.

Жири та дієта.

Без жирів неможливо нормальне функціонування внутрішніх органів, а також транспортування жиророзчинних вітамінів. При інтенсивних і тривалих тренінгах у фітнес клубі або тренажерному залі жири можуть бути додатковим джерелом енергії, а про користь поліненасичених жирних кислот на кшталт Омега-2 і Омега-3 сьогодні не знають хіба що дуже ліниві спортсмени. Тому в раціоні кто займається фітнесом або бодібілдінгом обов'язково повинні бути присутніми продукти з вмістом жиру - рослинні масла, молоко, сир, йогурт і, звичайно, риб'ячий жир.